Віруси рослин

Лабораторна діагностика захворювань сільськогосподарських культур та вчасне виявлення вірусів у насінні чи посадковому матеріалі має особливе значення з огляду на значні економічні збитки, які віруси завдають аграріям. Розумний підхід до ведення насінництва включає обов’язкову перевірку еліти на наявність збудників вірусної етіології.

Наразі інфекційний фон в польових умовах представлений сотнями хвороб, які передаються з насінням і проявляться вже після посіву. Патоген може ніяк не виявляти себе навіть на етапі формування сходів, а при сприятливих умовах миттєво поширитися в тканинах рослини і знизити її життєздатність. Понад 70% всіх хвороб сільськогосподарських культур передаються з насінням, а втрати врожаю, спричинені вірусними захворюваннями в середньому складають 15-20%, але можуть сягати і 100%, тобто повністю знищити результати Вашої праці і поставити під загрозу бізнес.

Досить часто «фірмове» дороге насіння або саджанці несуть в собі приховану загрозу майбутнім врожаям – збудників небезпечних вірусних хвороб. Через це, багато фермерів можуть спохватитися запізно – коли ділянка вже сильно уражена хворобою і захисні заходи не допоможуть врятувати врожаї. Проблема посилюється тим, що ознаки вірусних хвороб можуть нагадувати такі, що виникають за умов недостатнього мінерального чи органічного живлення, а також бактеріальних та грибних інфекцій. Саме тому, діагностику захворювання не можливо провести «на око».

Результати лабораторної діагностики допоможуть сільгоспвиробникам:

  • своєчасно виявити наявність вірусної інфекції в посівному чи посадковому матеріалі;
  • визначитись із фітосанітарними заходами, раціонально використовувати засоби захисту рослин та правильно вибрати стратегію і тактику боротьби з вірусними хворобами;
  • оптимально підібрати культуру або сорт, стійкі або малочутливі до певних вірусів;
  • планувати використання земельних ресурсів і сівозміну, а також визначити найбільш оптимальний час посіву культури і збору врожаю;
  • в штучних умовах господарювання (в умовах захищеного ґрунту) із підвищеним ризиком розвитку вірусних захворювань рослин своєчасно провести комплекс противірусних та фітосанітарних заходів.

Пам’ятайте, що відсутність збудників вірусної етиології в посадковому (насіннєвому) матеріалі та іншій агропродукції є необхідною нормою санітарно-епідеміологічного контролю.

Ми пропонуємо швидку і якісну діагностику та ідентифікацію вірусів в рослинному матеріалі і насінні сучасними методами – імуноферментного аналізу (ІФА) та полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

ІФА нині широко використовується для діагностики вірусів вірусів як зернових та овочевих, так і плодово-ягідних культур. Окрім високої специфічності, іншою перевагою методу є швидкість отримання результатів та їх надійність.

ПЛР аналіз – молекулярно-біологічний метод діагностики вірусних інфекцій, який вирізняється своєю високою чутливістю, специфічністю та продуктивністю. Лабораторія відповідає всім умовам, що пред’являються до діагностичних закладів такого типу: має необхідне сучасне обладнання, високоспецифічні реагенти, власно розроблені тест-системи і кваліфікацію фахівців.

Памятайте, що вчасна діагностики та професійна консультація допоможуть Вам зберегти Ваші врожаї від непомітної небезпеки!